Mājas ūdens mērīšanas šahta AS-VODO

Mājas ūdens mērīšanas šahta AS-VODO

 

Pielietojums

Māju ūdens mērīšanas šahtas AS-VODO ir pieskaitāmas ūdensapgādes objektiem un paredzētas pievienot pazemes ūdensvada caurulēm. Domātas ūdens skaitītāju un to pieslēguma armatūru uzstādīšanai mājas ūdens ievada vietā, kur tās ir viegli pieejama.

Apraksts

Ūdens mērīšanas šahtas ir izgatavotas no plastikāta (polipropilēna). Šahtas tiek izgatavotas ar divu veidu konstrukcijām – panesošā un apbetonējama.

Konstrukciju tipi:

A tips = panesošas konstrukcijas šahta, kuras konstrukcija mehāniskā un statiskā ziņā atbilst uzstādīšanai zaļajā zonā, gājēju celiņos un laukumos, kur stāv un reizēm pārvietojas automašīnas.
Šāda tipa šahtas paredzētas uzstādīšanai vietās ar sekojošiem parametriem:

  - augsnes blīvums = 1900 kg/m3 
  - augsnes iekšējās berzes leņķis = 35˚
  - zemes virsmas nejauša noslodze = 5 kN/m2

 

B tips = paredzēts iebetonēšanai, plastikāta šahta kalpo par veidni un ūdensnecaurlaidīgu ieliktni betona konstrukcijai. Šis tips paredzēts uzstādīšanai uz komunikācijām, gruntsūdens rašanās gadījumos, kā arī tad, ja ir augstas prasības statiskajam nodrošinājumam.

Papildus nesošai konstrukcijas tipiem šahtas tiek izgatavotas arī ar dažādu konstrukciju:

   - ar slīpu dibenu 
   - ar sūknēšanas bloku šahtas dibenā 
   - ar vāku un tērauda kāpnēm, kas apvilktas ar plastikātu

Plastikāta ūdens mērīšanas šahtu priekšrocības ir ātra un vienkārša montāža, garantēts kvalitatīvs šahtas būvnieciskais izpildījums un hermētiskums bez papildus būvdarbu veikšanas.