Aerācijas sistēmas ASEKO

Aerācijas sistēmas  ASEKO

 

Pielietošana

„ASEKO" sistēmas ir izstrādātas izmantošanai notekūdeņu attīrīšanas rūpniecībā. Šāda veida aerācijas sistēmas elementi paredzēti uzstādīšanai notekūdeņu attīrīšanas iekārtās aktivācijas nodalījumos.
„ASEKO" sistēma sastāv no balsta caurulēm, uz kurām demontējamā veidā ir piestiprināti aeratori A-109 ar perforētu membrānu, kas veidota no īpašas gumijas. Darbības laikā gumijas membrāna rada sīkus gaisa burbulīšus. Šāda veida aerācijas elementu izmantošana aerācijas procesa pārtraukšanas gadījumā novērš notekūdeņu iekļūšanu aerātoros, kas var radīt aizsērējumus.
Sistēma ir piemērota procesiem ar neregulāru darbību. Gaisa padeve aeratoriem tiek veikta caur apaļas formas vārstu, atdalošo skrūves savienojumu un savienojuma cauruli. Sistēma ietver arī vārstu, kas paredzēts kondensāta izvadīšanu no aerācijas sistēmas.
Galvenā šāda veida aerācijas sistēmas priekšrocība ir viegla uzstādīšana aktivācijas nodalījumos. Aerātoru uzstādīšanas vai nomaiņas gadījumā netiek pārtraukta notekūdeņu attīrīšanas iekārtas darbību un nav nepieciešama aerotenku atsūknēšana. Sistēma ļauj manuāli nomontēt atsevišķas caurules ar aeratoriem (apkalpošana operāciju var veikt 2 darbinieki).
Aerācijas procesa laikā norit intensīva gaisa izdalīšanās, kas veicina aerātora gumijas membrānas nodilšanu tādēļ nepieciešama periodiska to nomaiņa, ko viegli iespējams veikt, jo membrāna ir viegli nomaināma. 

 

      

      Priekšrocības:

       1)  liela skābekļa aerācijas jauda

       2)  iespējama plaša amplitūdas gaisa plūsmai caur aeratoru

       3) aeratoriem ir zems spiediena zudums

       4)  Ir iespējama atsevišķa skābekļa regulēšana katrā tvertnes vietā (dažādu līmeņu gāzēšana), uzstādot gaisa kvantitāti atsevišķām caurulēm ar aeratoriem

       5) vajadzības gadījumā atsevišķas caurules tvertnes pamatnē ir viegli nomainīt, notekūdeņu attīrīšanas iekārtai darbojoties, atbilstoši gāzēšanas reālajai nepieciešamībai, ko uzrādījuši mērījumi

       6) sistēma ir ļoti izturīga pret aizsērējumu

       7) sistēma ir izgatavota no izturīgiem materiāliem (PVC, PP, PE, īpašas gumijas, nerūsējoša tērauda).